سقف نورگیر حبابی

 

 

 

 

A.سقف نورگیر حبابی چیست ؟

  • شکل هندسی: قطعات پیش ساخته به اندازه های استاندارد مربع، مستطیل شکل و حباب ، به شکلهای مسطح ، کمانی ، گنبدی و مخروطی برای وارد کردن بیشترین نور طبیعی به فضای مورد نظر و استفاده به عنوان نورگیر ساختمان .

  • ساختار و نحوه استفاده: دو قسمتی ، پایه از جنس فایبر گلاس و حباب ازجنس ورق اکریلیک. به زیر سازی و شاسی کشی با پروفیل جهت نصب نیاز دارد .

 

B.مزایا ی سقف نور گیر حبابی  :

1.تنوع رنگ: دارای تنوع رنگ زیاد است و انتخاب طراح و دکوراتور برای استفاده از این خاصیت در انعکاس و نورپردازی بالا است .

2.عایق بندی رطوبتی: عایق بندی توسط ایزوگام صورت میگیرد .

3.عایق حرارت: در خصوص عایق حرارت بودن ، آکریلیک به تنهایی 5 برابر شیشه عایق است ، از آنجائیکه حباب سقف دو جداره است شرایط آن برای عایق حرارتی و تنظیم دمای ثابت  ، زیر آن بسیار مناسب است.

4.عایق صوت: دو جداره بودن حباب آکریلیکی باعث کاهش صدا به میزان 70 درصد صدای اولیه خواهد شد ، اگر کاهش صدا  به این میزان احساس نمیشود  ، به دلیل آن است که پایه ها، اتصالات و سیستم زیرسازی دارای توانایی این حجم کاهش صدا را به صورت همزمان با حباب ندارند .

5.پنجره و تهویه هوا: به صورت پیش ساخته و کارخانه ای دارای پنجره است . در صورت انتخاب ، میتوان سقفی با  تهویه طبیعی هوا نیز داشت . در صورت نصب نادرست پنجره ، بیشترین محل چکه سقف خواهد بود . پنجره از نظر باز و بسته کردن برای خروج دود حاصل از منقل کباب پزی و کارهای آشپزخانه ، از طرفی مفید است .

6.تحمل بار برف ، امکان راه رفتن روی آن: برای تحمل بار برف ، مناسب است . امکان راه رفتن بر روی آن وجود دارد .

7.شستشو: با پولیش زدن و شستشو به حالت نو بودن روز اول تنبدیل میشود . با آب و پارچه نرم بشویید .

8.دید توسط همسایگان: خیر – دید ندارد .

9 .زرد شدن حباب در برابر آفتاب: حباب خیر ، از جنس آکریلیک است و پس از ده سال حداکثر دو درصد زرد میشود .

 

C. کاربردسقف نورگیر حبابی :

برای سقف حیاط خلوت ، نورگیر پاسیو ، نورگیر در سقفهای شیبدار و شیروانی ، سقف نورگیر گلخانه فانتزی و کوچک ، سقف بالکن استفاده میشود . کاربرد وسیع و صنعتی آن در گلخانه ها ، استخر و مساحت های بزرگ با توجه به قیمت آن، به بررسی  فایده هزینه نیاز دارد .