انواع پوشش نورگیر

شرکت بناپوشش سازان یکی از مجرب ترین شرکت های فعال در زمینه طراحی واجرای نورگیرهای ساختمانی و سقف های کاذب با استفاده از ورق های چند جداره پلی کربنات در سطح کشور می باشد- ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک در اقصی نقاط ایران و کشورهای همجوار در کارنامه درخشان این شرکت دیده می شود که به عنوان نمونه برخی از آنان به حضورتان معرفی می گردد

پوشش نورگیر حبابی شکل در فضاهایی مانند لابی ساختمان‌ها، پوشش سقف استخر، سر در ورودی ساختمان، آشپزخانه . سقف خرپشته، اطاقک آسانسور، فضای بازی کودکان و بخصوص حیاط خلوت ساختمانها قابل اجرا است.

 

 مراحل اجرای نورگیرهای حبابی ساختمانی: 

 1.  بازدید توسط کارشناسان مجرب

 2. کلاف کشی آهنی 

 

کلاف کشی آهنی: این مرحله، مرحله اول برای عملیات نصب و اجرا می باشد براساس اندازه های لازم که توسط مهندسان اجرایی تعیین می شود کلاف کشی آهنی (شبکه بندی فریم زیر ساخت ) اجرا می گردد .

 

نصب پایه‌های فایبرگلاس 

 در مرحله دوم پایه‌های فایبرگلاس بر روی کلاف آهنی نصب و عملیات آب بندی با ایزوگام توسط نصابان شرکت انجام می‌شود.

در پایه‌هایی که برای نصب نورگیر توسط شرکت بناپوشش سازان طراحی و ساخته می‌شود از زرین پلی‌استر استفاده می‌شود. که برای مقاومت در برابر رطوبت، نور شدید خورشید، بارش و ... بسیار مناسب است. همچنین جلوه زیبایی به نمایه ساختمان اضافه می‌کند.

نورگیر حبابی را می‌تواند در اندازه‌های متفاوت با قابلیت نصب سیستم متحرک ( باز‌شو) پیاده سازی نمود. یکی دیگر از امتیازات نورگیر حبابی طراحی دوجداره‌ی آن است. بنا به درخواست مشتری نورگیر‌های حبابی را می‌توان به صورت دو جداره نیز اجرا نمود.

 

 نصب حباب های نورگیر :

 نصب حباب‌های طلقی و نورگیر: در مرحله آخر حباب‌های نورگیر  (نورگیرهای حبابی) به رنگ دلخواه مشتری روی پایه‌های فایبرگلاس به وسیله المنت‌های اتصال سوار شده و نصب می‌گردد پس از تست، آب بندی و استحکام کار عملیات نصب به اتمام رسیده و پروژه به مشتری محترم تحویل می‌گردد .

حباب‌ها از ورق‌های پلی کربنات(polycarbonate)  با پوشش محافظ UV یا اکریلیک (cast acrylic) ساخته می‌شوند؛ که این ورق‌ها با کیفیت بالا از کارخانه‌های معتبر تهیه می‌گردد. و در خط تولید کارخانه به روش شکل دهی حرارتی و با قالب های خاص پرس و در اشکال و اندازه‌های متنوع به صورت حباب تولید و عرضه می‌گردد . 

نورگیر حبابی را می‌تواند در اندازه‌های متفاوت با قابلیت نصب سیستم متحرک( باز‌شو) پیاده سازی نمود. یکی دیگر از امتیازات نورگیر حبابی طراحی دوجداره‌ی آن است. بنا به درخواست مشتری نورگیر‌های حبابی را می‌توان به صورت دو جداره نیز اجرا نمود.

این حباب‌ها درساختارهای یک، دو یا سه جداره تولید می‌شوند،که تبادل حرارات و صوت را می‌توان با استفاده از حباب‌های دو یا سه جداره به طرز چشم گیری کاهش داد .

حباب‌های پلی‌کربنات حقیقتاً نشکن است و استحکام آنها در برابر ضربه 250 برابر شیشه معمولی و استحکام حباب‌های اکریلیک 10 برابر شیشه معمولی می‌باشد. 

 

 ویژگی‌ها:

* زيبا، با د وام و قابل شستشــو

* ايمني بالا د ر برابر شکستــن و خطر خـــرد شدن

 * مقـــاوم د ر برابر فشـار و ضــربه

* قابليت عبور نور زياد و يکنواخت

* عايق رطوبت، حرارت و صوت

* مقـــاوم در برابر هر گونه پوسيدگي و زنگ زدگي

* سبک با قـــابليت نصب ســـريع

* جلوگيــــري از ورود اشعـه‌هاي مضــر آفتـــاب

* مقاومت شيميـايي و فيــزيکي بـالا

* مستحکــم در برابر عـــوامل طبيـعي

اشکال:

 نورگیرهای حبابی و گنبدی شکل در اشکال مربع، مستطیل و دایره موجود می‌باشد. البته می‌توان طیف محدودی از نورگیرهای مثلثی را نیز عرضه نمود

این نوع سازه به صورت شبکه‌های منظم هندسی در جهت پوشش فضای نورگیر حبابی ساختمان‌ها استفاده می‌گردد. سازه اصلی نورگیر از پروفیل آهن و مصالح پوششی شامل دو جزء پایه از جنس فایبر گلاس مسلح به رزین پلی‌استر و حباب از جنس ورق اکرولیک می‌باشد. کلیه نورگیرهای سقفی امکان نصب سیستم بازشو را دارا هستند

 از ویژگی‌های نورگیرهای حبابی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 - روشنایی فضای مورد نظر در هنگام روز از طریق منابع انرژی طبیعی

 - تهویه هوای فضای مورد نظر از طریق نصب سیستم بازشو 

 - ایزولاسیون (آب بندی) سازه به صورت کامل با ایجاد خروجی مناسب سیالات